Müşteri Doğrulama (Ö. Portalı Login)

Bu bölüm tam içeriği çok yakında yayınlanacaktır.

Müşteri bilgileri doğrulama (ö.portal login) dış yönlü servis yapısı

Lidio işyeri ödeme portalı URL'inize ekleyeceğiniz encrypted bir token (query string parametre) ile basit bir single sign-on yapısı sağlayabilirsiniz. Lidio çağrılan URL'deki tokendaki bilgileri alacak ve bu bilgiler ile müşteri doğrulama servisinizi çağıracaktır. Başarılı sonuç aldığında, kullanıcınızı login olmuş olarak ödeme sayfasına yönlendirecektir.

Müşteri Doğrulama servis yapısı ile:
Lidio işyeri ödeme portalı kullanıcı login aşamasında, kullanıcının girdiği (kullanıcı adı, cep telefonu, email, şifre vb.) bilgilerden istediklerinizi sistemlerinizde kontrol edip doğrulayarak, login denemesine onay veya ret verebilirsiniz.
Doğruladığınız bilgilere "şifre" bilgisinidahil ettiğinizde, kullanıcılar sistemlerinizdeki şifre ile Lidio ödeme portalına da giriş yapabilecek ve single sign on özelliğinden yararlanacaktır
Müşteri logininde doğrulama özelliği ile cep telefonu da doğrulanıyorsa, isteğe bağlı olarak loginde two factor authentication - SMS OTP gönderimi ve doğrulanması aktive edilebilir.

Lidio İşyeri Ödeme Portalı

Lidio işyeri ödeme portalı ile online tahsilat gerçekleştirmek istediğiniz tüm B2B veya B2C projeler için, dakikalar içerisinde tamamen işyerine özel bir tahsilat portalına sahip olabilirsiniz.