Nasıl Başlarım?

Nasıl başlarım?

Lidio API ile entegrasyona başlamak için yapmanız gerekenler:

  1. Lidio hesabınızın ihtiyacınıza uygun konfigüre edilebilmesi için hesap yöneticinizin paylaşacağı formu doldurarak, Lidio test ortamı için erişim bilgilerinizi talep edin.
  2. Lidio operasyon destek ekibi tarafından sağlanacak "test ortamı" credentialları ile API kullanımına ve entegrasyon çalışmalarınıza test endpointleri üzerinden başlayabilirsiniz.
  3. Entegrasyon ve test süreçlerinizi ilerletirken, canlı geçiş öncesi gerekli diğer işlemler için hesap yöneticinizden bilgi alın ve gerekli hazırlıkları planınıza alın.
  4. Lidio hesap yöneticiniz ile İşyeri Sözleşme süreçleri tamamlandığında, canlı geçiş öncesi sizden beklenen işlemeleri tamamlayıp canlı sisteme dair gerekli bilgileri (sunucu IP'leri, Notifikasyon adresleri) yetkilendirmeler için Destek ekibine iletin ve canlı sistem tanımlamalarını talep edin.
  5. Canlı (Production) ortam erişim bilgileri tarafınızla paylaşıldığında, bu bilgiler ile environment tanımlarınızı güncelleyin. Artık Lidio ile ödeme alabilir ve tüm çözümleri gerçek ortamda kullanabilirsiniz.

  6. Not: Canlı geçiş süreciniz için Lidio Destek ekibine önceden bilgi vermeniz, işlemlerinizin daha yakın izlenmesi ve gerektiğinde hızlı destek sağlanabilmesi için faydalı olacaktır. Canlı geçiş öncesi "canlı ortamda da" tüm ödeme ve diğer senaryoları test ettiğinizden, notifikasyonları başarıyla alıp işleyebildiğinizden emin olun.