Alternatif Ödemeler / Cüzdanlar

Alternatif ödemeler

Lidio ödeme çözümleri kullanıyorsanız, bankalar veya Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından sunulmakta olan ve ülkemizde yaygın kullanıma sahip alternatif ödeme seçenekleri ile tahsilat yapabilirsiniz.

Halihazırda BKM'nin BKM Express cüzdan çözümü, Garanti Bankası'nın GarantiPay cüzdan uygulaması ve İş Bankası'nın Maximum Mobil uygulaması ödeme seçeneklerimizde yer almaktadır. Yeni lanse edilen çözümler de yaygınlık kazandıkça, zaman içerisinde bu gruba eklenmektedir.

Alternatif ödeme çözümleri grubunda yer alan ödeme enstrümanları genel olarak, client yönlendirme gerektiren ve kullanıcı tarafından işlemin söz konusu çözümü sunan banka/kuruluş ekranlarında gerçekleştirildiği kurgulara sahiptir. İşyeri kendi UI'ı üzerinden ödeme başlatıyorsa (API ile ödeme alma), bu akışlarda Lidio API'deki ilk ödeme isteği yanıtta RedirectForm bilgisini döner. Redirection sonucu işyeri ReturnURL'ine başarılı dönüş sağlanır ise işyerinin Lidio API'de ikinci aşama olan FinishPaymentProcess isteği yapması beklenir. Bu sürecin detaylı anlatımına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

BKM Express ile Ödeme

Lidio'nun tüm ödeme kanallarında BKM Express ile ödeme alabilirsiniz.

GarantiPay ile Ödeme

Lidio'nun tüm ödeme kanallarında, Garanti Bankasından Sanal POS'unuz var ise, GarantiPay ile ödeme alabilirsiniz.

Maximum Mobil ile Ödeme

Lidio'nun tüm ödeme kanallarında Maximum Mobil ile ödeme alabilirsiniz.