GarantiPay

GarantiPay

GarantiPay, Garanti Bankası'na ait cüzdan çözümüdür. Kullanıcılar işlem esnasında GarantiPay ekranlarına yönlendirilir. Giriş yaptıkları ekranda kayıtlı ödeme araçlarından birini seçerek ödemeyi gerçekleştirebilirler.

İşyerinize ait UI üzerinden aldığınız ödemelerde kullandığınız API ProcessPayment isteğinde, "paymentInstrument" parametre değerini "GarantiPay" olarak ilettiğinizde, ödemenin GarantiPay ile yapılacağını belirlersiniz. Bu değeri set ettiğinizde yine istekte yer alan "paymentInstrumentInfo.garantiPay" objesi içerisindeki parametreleri iletmelisiniz.

Lidio Hosted Ödeme Sayfası kullanarak aldığınız ödemelerde kullandığınız API StartHostedPaymentProcess veya StartHostedPrePaymentProcess isteklerinde, "paymentInstrument" parametre değerleri içerisinde "GarantiPay" değerine yer verdiğinizde, ödemeniz için GarantiPay ödeme yapılabileceğini belirtmiş olursunuz. Bu değeri set ettiğinizde yine istekte yer alan "paymentInstrumentInfo.card" objesi içerisindeki gerekli parametreleri iletmelisiniz.

GarantiPay diğer alternatif ödeme çözümleri gibi client yönlendirme gerektiren ve kullanıcı tarafından işlemin BKM Express ekranlarında gerçekleştirildiği kurguya sahiptir. İşyeri kendi UI'ı üzerinden ödeme başlatıyorsa (API ile ödeme alma), bu akışlarda Lidio API'deki ilk ödeme isteği yanıtta RedirectForm bilgisini döner. Redirection sonucu işyeri ReturnURL'ine başarılı dönüş sağlanır ise işyerinin Lidio API'de ikinci aşama olan FinishPaymentProcess isteği yapması beklenir. Bu sürecin detaylı anlatımına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.