BIN ile POS/Taksit Sorgulama

Bu bölüm tam içeriği çok yakında yayınlanacaktır.

BIN ile POS/Taksit sorgulama dış yönlü servis yapısı

Lidio'nun sunduğu POS (terminal) yönetim özellikleri, otomatik BIN yönetimi veya işleme özel dinamik POS konfigürasyonlarının iş ihtiyaçlarınız için yeterli olmadığı - ileri seviye BIN -> POS/taksit yönetim ihtiyaçları olan sigorta vb. sektörler için ön tanımlı yapıda hazır edeceğiniz servis ile kullanıcının girdiği kart BIN, Lidio tarafından servisinizde sorgulanır ve cevapta iletilen POS (terminal) tercihine ve varsa taksit seçeneklerine göre UI ve işlem akışı düzenlenir. BIN ile POS/taksit sorgulama servisi, Lidio UI'ları üzerinden ödeme bilgileri girilen ödeme alma kanallarında (Lidio Hosted Ödeme Sayfası, Lidio Hosted Ön Ödeme Sayfası ve Lidio İşyeri Ödeme Portalı) kullanım içindir.

BIN ile POS/Taksit Sorgulama servis yapısı ile:
Lidio Hosted Ödeme Sayfaları veya İşyeri Ödeme Portalı üzerinden ödeme alan işyerleri için ileri seviye BIN yönetimi imkanı sağlanır.
İşyerinin LidioPOS değil kendi POS terminallerini kullandığı durumlar için, Lidio UI'da (hosted ödeme /ödeme portalı) girilen kart BIN ile işyeri servisinde sorgulama yapılır. İşyeri işlemin gönderileceği terminalin POS ID değerini döner.
Yine aynı servis yoluyla, isteğe bağlı olarak, Lidio UI'da (hosted ödeme / ödeme portalı) kullanıcıya sunulacak taksit seçenekleri de dönülebilir.

Lidio Hosted Ödeme Sayfası

Lidio hosted ödeme sayfası işyerinize ait websitesi, mobil site veya uygulamanız içerisine Iframe olarak ya da redirect akış ile konumlandırabileceğiniz, mobil uyumlu, PCI DSS Level 1 güvenliğe sahip ödeme UI çözümüzüdür.